RODINNÉ FOCENÍ
Kde budeme fotit:
Atelier najdete na náměstí v Ústí nad Orlicí v obchodním domě Mejdr.
Pro venkovní focení mám nějaká vhodná místečka vyhlédnutá a volím dle momentální meteorologické situace a roční doby.
Venkovní focení není vhodné pro děti, které ještě samy nesedí, v tom případě se fotí pouze v náručí rodičů. Obecně do 1 roku fotíme spíše v atelieru, od 1 roku naopak raději venku, kde můžou děti blbnout.
Koho budeme fotit:
Už při domlouvání termínu vás prosím o sdělení, kolik osob a jakého
pohlaví budeme fotit. Dopředu si tak můžu případně připravit adekvátní
rekvizity.
Jak budeme fotit s dětmi:
S dětmi fotíme max 60min. - rychle ztrácí zájem a po hodině už je těžké z nich vymámit přirozený
úsměv. U starších dětí je někdy lepší, když si rodiče udělají pohodlí a s dětmi fotím sama - děti někdy tak lépe spolupracují. Ne se
všemi dětmi je to samozřejmě možné. Někdy je naopak lepší, když rodiče
stojí blízko mě, děti odvolávají a dělají "opičky" :) Vždy tak děti
rozesmívejte co nejblíže u fotoaparátu - pokud klečím, klekněte si také. Každý
nejlépe znáte své děti a víte co na ně platí. S sebou vezměte i nějaké zvukové hračky, na které jsou děti zvyklé.
Dětem neříkejte sýr- nezískáme přirozenost. V atelieru je spousta drahých, nových a i nestabilních věcí. Já se
starám o změnu rekvizit, světel apod. a vy hlídejte prosím své děti. Při
poškození rekvizit, pláten a především světel dětmi požaduji finanční
kompenzaci.
Pamlsky s sebou vzít můžete, ale dětem nedávejte dokud se na tom nedomluvíme. Ze zkušenosti se vždy umažou když nepotřebujeme, nebo dlouho žvýkají a pak chtějí další takže někdy je to spíše na škodu.
Pokud prcek nespolupracuje ... nepanikařte. Jsem zvyklá na ledacos a věřte, že i tak něco nafotíme ;)
Co budeme fotit:
Mezi mými fotkami najdete spoustu různorodých fotografií, proto
doporučuji udělat si malou představu, co vlastně od focení očekáváte.
Přejete si raději světlé černobílé fotky, nebo přírodní tóny? Jakou
barvu pozadí upřednostňujete? Variant je spousta, proto si nějaké mé inspirační fotografie můžete vyfotit na mobil a společně se rozhodneme
pro nejlepší řešení. I když si uděláme nějaký plán, v průběhu focení se
toto mění, ale je dobré mít nějakou představu.
Pokud si přejete nějaké tématické focení (narozeninové, kalendář apod.) je potřeba se předem domluvit.
Nebo naopak nechte vše na mně, což mám nejraději … udělám vše pro to, abyste byli spokojeni :)
Oblečení:
Doporučuji od všeho trochu. Nachystejte si více variant. K dispozici
je více barev pozadí a každé barvě "sluší" také jiné oblečení.
Doporučuji spíše něco jednoduššího. Spíše jednobarevné, než přehnané
vzory. Vhodné je vzít alespoň jednu světlejší a jednu tmavší variantu
oblečení (nutně to neznamená černá/bílá). Přemýšlejte také nad barevným sladěním všech portrétovaných a
snažte se vyvarovat značkových nápisů a log. Obrázkové oblečení není vhodné, stejně tak jako loga firem.
Holčičkám nedávejte krátké sukýnky (zkuste je v sukýnce posadit a jakmile je vidět plenka, není vhodná :) , případně k nim vezměte legíny, ale bez legín je to lepší.) Budou
nejspíše také sedět, nebo budou drženi v náručí. Pak je vidět plena!
Dětem před focením nedávejte dudlík. Pokud nosíte brýle a chcete se fotit bez brýlí, včas je sundejte (zamezíte tak otlakům). Pozor opálení od hodinek.
Těhulky... i když své oblíbené džíny nedopnete, přesto vemte s sebou. Je škoda celou hodinu fotit v jedněch legínách! Přes bříško se hodí jakékoliv rozevláté halenky, rozepnuté košile, volné svetry, tílka .... těhotenské šaty mám k dispozici.
Košile pro rodiče moc nejsou vhodné, fotíme většinou akčně a v pohybu a košile se krčí, rozevírají … (to platí především při focení s malými dětmi kdy jsou drženi v náručí apod.)
Spodní prádlo:
Spodní prádlo je kapitola sama o sobě :) Často právě se spodním prádlem bojujeme. Vezměte tak dostatek podprsenek a kalhotek různých barev a střihů, pokud vlastníte.
Pod bílé oblečení potřebujeme bílé, nebo tělové prádlo, pod černé tmavé. Nasvícením studiových světel spodní prádlo prosvítá více než obvykle. Stejně tak jsou vhodné podprsenky bez ramínek, do těhotenských šatů. Volte i sportovní varianty i elegantnějším vlastníte-li :)
Obuv:
Upřednostňuji jednodušší snímky, proto si osobně myslím, že bosé nohy
vypadají na fotkách lépe (určitě nebudeme fotit v ponožkách). Pozor
tedy na otlaky od těsných ponožek. Pokud chcete při fotografování botky
mít, podrážky by měly být naprosto čisté.
Při focení glamour jsou ale naopak botky třeba na vysokém podpatku super.
Líčení:
Ráda vám doporučím vizážistku. Správné líčení udělá půl fotky.
Nejdůležitější je však přijít na focení odpočinuti a v dobré náladě.
Pokud se tatínkům na focení nechce, zvažte, jestli je nutné je "trápit" po celou dobu focení, nebo jim dát raději propustku po pár společných fotkách :)